Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Saulius Tomas Kondrotas

Saulius Tomas Kondrotas

  
 
 
123
Aprašymas

II seminaras. Sauliaus Tomo Kondroto kūrinių pristatymas: "Kentauro herbo giminė", "Meilė pagal Juozapą", "Senas namas", "Kabantis namas", "Kolekcionierius", "Kita versija", "Facecija". Mitinis lygmuo mažojoje prozoje (archetipiniai siužetai, vardai, figūros, situacijos, žmogaus ir gamtos santykis, mitas ir istorija, archajiško žmogaus pasaulis, žmogus ir bendruomenė.). Mitinė erdvės ir veiksmo poetika, daiktiško, gamtos ir miesto pasaulio simboliškumas. Siurrealizmo ir magiškojo realizmo estetika. Kompozicijos ir kalbos modernumas. Žanrinė kūrinių charakteristika (apysaka ir novelės).

Ištrauka

1986-aisiais emigravęs Saulius Tomas Kondrotas anuometinio "Litera¬tūros ir meno" publicistinių aktualijų skiltyje "Septynios dienos" buvo ap¬šauktas atskalūnu, kuris "save iš¬braukė iš lietuvių tarybinės literatū¬ros". Šiandien juokinga: juk nė nebuvo į ją "įsirašęs"! Plūdimas reiškė, kad iš visų bibliotekų fondų išmetamos trys jo apsakymų knygos ir du romanai, iš filmų titrų ištrinama kino scenaristo pavardė, ir jis tampa persona non grata bet kokiam viešajam diskursui. Knygos ėjo per rankas, pirmoji su manifestine antrašte "Pasaulis be ribų" (1977) buvo suskaityta iki skutų. S. T. Kondroto mistinės novelės pleveno virš tarybinės literatūros, stiprindamos galimos tik-rovės jausmą.
Pats Kondrotas apie savo kūrybą sako: Kūryba – tai išsiveržimas į laisvę. Išsivadavimas nuo išorinių ir asmeniškų varžtų, būdas peržengti ribas: gamtos, valdžios, visuomenės, religijos, sąžinės, kanono. Yra toks posakis: "Jeigu negalima, bet labai nori, tada galima". Kūrybai reikia vergijos: gamtos, valdžios, visuomenės, religijos, sąžinės, kanono, asmeniškų trūkumų. Nėra laimingo kūrėjo, negali būti laisvo menininko. Jeigu nėra draudimo, nėra ir nusikaltėlio. Kūryba baigiasi, jeigu kūrėjui pavyksta išsilaisvinti, nusimesti pančius, atsikratyti jį kaustančių varžtų. Prasideda laimingas nuobodus gyvenimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLiteratūros namų darbas
KategorijaLiteratūra
TipasNamų darbai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.23 KB
Autoriusgagaoma
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMaskuliūnienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saulius Tomas Kondrotas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 3 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Maskuliūnienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą