Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>F. Kafka "Pranešimas akademijai"

F. Kafka "Pranešimas akademijai"

  
 
 
123
Aprašymas

Franco Kafkos (Franz Kafka) novelės "Pranešimas akademijai" analizė. Analizėje moksliškai žvelgiama į sudėtingą F. Kafkos kūrybą, šiuo atveju daugiau apsiribojant viena novele. Analizei kūrinys "Pranešimas akademijai" palankus, nes užsikabinti galima už daugelio svarbių ir kertinių kūrinio epizodų: beždžionės metamorfozė, atminties ir civilizacijos ryšys, laisvės, apsivalymo motyvai, žmogiškasis ir gyvuliškasis pradai, jų tarpusavio ryšys, mimezio svarba, sapno ir realybės santykis.

Ištrauka

F. Kafkos novelė "Pranešimas akademijai" parašyta sąlyginai laikantis protokolo rašymo reikalavimų. Protokolo, kuris skirtas tam tikram adresatui, su atitinkamai jam orientuotu pranešimo turiniu. Adresato ir adresanto situacija išties nepaprasta, nes vienoje pusėje sužmogėjusi beždžionė, kitoje – sužvėrėjusi žmonių visuomenė. Iš novelės pavadinimo skaitytojas turėtų suprasti (pabrėžiu žodį turėtų), kad adresantas ne šiaip kokie nors žmonių visuomenės atmatos, o žmonių bendruomenės elitas, t. y. akademinė visuomenė. Kitaip tariant, šiame Kafkos kūrinyje teoriškai susiduria du skirtingi pasauliai – beždžionės gyvuliška natūra ir žmonių civilizuotas pasaulis. Įdomiausia tai, kad novelės eigoje paaiškėja, jog šiedu skirtingi ir vienas kitam visiškai priešingi egzistencijos pradai gali "laisvai" pereiti iš vieno būvio į kitą, o tas kitimas, arba metamorfozė, Kafkos pateikiamas kaip savaime suprantamas ir įmanomas reiškinys, sąlygotas išorinių aplinkybių.
Analizei kūrinys "Pranešimas akademijai" palankus, nes užsikabinti galima už daugelio svarbių ir, manyčiau, kertinių kūrinio epizodų: beždžionės metamorfozė, atminties ir civilizacijos ryšys, laisvės, apsivalymo motyvai, žmogiškasis ir gyvuliškasis pradai, jų tarpusavio ryšys, mimezio svarba, sapno ir realybės santykis. Šitą sąrašą galima dar tęsti ir pildyti, įjungiant tam tikrus simbolinius ženklus (pvz., statinys, grotos, degtinės butelis ir pypkė, žaizda ir randas), jų aiškinimą siejant su bendra teksto logika ir įvykių seka. Savaime suprantama, kad aš šioje analizėje nepretenduoju išaiškinti visos teksto prasmės, nes giliai esu įsitikinęs, kad jos, kaipo tokios iki galo aiškios ir suprantamos, F. Kazfos kūryboje visai neturėtų būti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLiteratūros analizė
KategorijaLiteratūra
TipasAnalizės
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.02 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. Juldita Nagliuvienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pranesimas akademijai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 3 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Doc. dr. Juldita Nagliuvienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą