(6 puslapiai)
Naujoviškų anekdotų ypatumai. Kas yra anekdotai. Anekdotai dažniausiai klasifikuojami. 29 anekdotai. Apibendrinimas. Skaityti daugiau(11 darbai)
(6 puslapiai)
Naujoviškų anekdotų ypatumai. Kas yra anekdotai. Anekdotai dažniausiai klasifikuojami. 29 anekdotai. Apibendrinimas. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Vaikų literatūros seminaras. F.H. Burnett - "Mažasis Lordas Fontlerojus" ir "Ką nuveikė Keitė". F.H. Burnett (Bernet) kūryba ir kita XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje specialioji proza vaikams. Svarbiausios žinios, faktai apie F.H. Bernet gyvenimą. Sedrikas – "žavingo vaiko" modelis. Sedriko paveikslo pagrindiniai bruožai, meninio įtikimumo problema. Senelio, Dorinkorto grafo charakteris. Sedriko ir senelio (grafo) santykių dinamika. Motinos paveikslo savitumas, svarba, vieta. Žanriniai, stilistiniai kūrinio bruožai. Aktualumo ir "senamadiškumo" problema. Kūrinio problematikos savitumas: moraliniai? socialiniai? psichologiniai? kitokie klausimai (aspektai)? Moraliniai. Socialiniai. Psichologiniai. Kūrinių veiksmo vietos (erdvės) bruožai. Gamtos vaidmuo. Suaugusiųjų ir vaikų (paauglių) ryšiai, sąveika. Pagrindinių veikėjų paveikslų turinys. Svarbiausios kūrinio idėjos, jų formulavimo meniškumo (subtilumo/didaktiškumo) problema. Meninis, žanrinis savitumas ir kt. Skaityti daugiau(5 puslapiai)
Šiuolaikinis fenomenologinis teksto interpretavimas. Fenomenologinė tezė. Fenomenologinis metodas. Husserlio transcendentalinė fenomenologija. Fenomenologinė kritika. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Genetinė kritika. Senieji teksto genezės tyrinėjimai. Naujos problematikos atsiradimas. Šiuolaikinis periodas. Parengiamoji fazė. Rašymo fazė. Leidybinė fazė. Poleidybinė fazė. Teminė kritika. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Hermeneutika antikos kultūroje. Heideggerio filosofija. Hirschas. Vokiečių hermeneutinė tradicija. Edmundas Husserlis, Martinas Heideggeris ir Hansas Georgas Gadameris. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Kazimieras Gaivenis. Žodžiai praeities liudininkai. Gyvuojantys ir užmiršti naujadarai. Žodžiai, kuriais skaičiuojame. Žodžiai, kuriais juokaujama. Klaidinantys žodžiai. Mokslo kalbos žodžiai ir terminai. Beveik nežinomi žodžiai. Žodžiai panašūs į paminklus. Apibendrinimas. Skaityti daugiau(5 puslapiai)
Bandoma atsakyti į klausimą kodėl žmogus nori kurti? Iš kur atsiranda noras kurti? Kodėl norima kurti meniškai? Noro kurti prielaidos. Kitas motyvas - pažvelgti į save iš šalies. Dar vienas noro kurti bruožas yra prigimtis. Kūrybos atsiradimo pagrindas. Masinė kultūra. Svarbiausias dalykas kūrybai yra talentas. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
II seminaras. Sauliaus Tomo Kondroto kūrinių pristatymas: "Kentauro herbo giminė", "Meilė pagal Juozapą", "Senas namas", "Kabantis namas", "Kolekcionierius", "Kita versija", "Facecija". Mitinis lygmuo mažojoje prozoje (archetipiniai siužetai, vardai, figūros, situacijos, žmogaus ir gamtos santykis, mitas ir istorija, archajiško žmogaus pasaulis, žmogus ir bendruomenė.). Mitinė erdvės ir veiksmo poetika, daiktiško, gamtos ir miesto pasaulio simboliškumas. Siurrealizmo ir magiškojo realizmo estetika. Kompozicijos ir kalbos modernumas. Žanrinė kūrinių charakteristika (apysaka ir novelės). Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Lietuvių pranešimas apie televizijos laidas. Įžanga. Serialai. Mano bendraamžių balsų pasiskirstymas pagal šių trijų serialų žiūrimumą? Kokį televizijos kanalą dažniausiai žiūri šešiolikmečiai? Kurios televizijos laidos šešiolikmečiams patinka labiau: ar užsienio ar lietuviškos? Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Temos sąvoka. Teminis požiūris. Teminė kritika. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Temos ir vertybės jo kūryboje. Amžinos vertybės ir gyvenimo prasmė. Tradicijos. Didinga mirtis. Senatvė ir mirtis. Tauta ir Tėvynė. Tėvynės reikšmė. Narsūs žygiai dėl Tėvynės. Tėvynės galybės nykimo problema. Meilė. Meilės tragizmas. Skaityti daugiau